Son Marroig

Son Marroig, venkovské impozantní sídlo ve tvaru písmene L, se tyčí vysoko nad pobřežím Středozemního moře. Skládá se z domu, zahrad a dalších přilehlých pozemků.

Dům je středověkého původu, v 19. století přebudován pod taktovkou habsburského arcivévody Ludwiga Salvatora. Tento rakouský aristokrata byl velmi bohatý člověk, který si Mallorcu velmi zamiloval a skoupil zde další domy i velký kus západního pobřeží Mallorky.

Uvnitř sídla se nachází muzeum, malá sbírka hispánsko-arabské keramiky, několik rukopisů, fotografií a předmětů. Na fotografiích lze spatřit další 2 domy, které Ludwig vlastnil, konkrétně Miramar a S´Estaca, který dnes vlastní známý herec Michael Douglas.

Okouzlující upravená zahrada v Son Marroig je ideálním místem pro odpočinek. Cesty lemují staré cesmínové duby a pokroucené olivovníky. Nedaleko panství se nachází klášter Miramar, jedno z arcivévodových oblíbených míst.

V rámci přestavby a rozšíření svého majetku zřídil četné horské stezky a několik vyhlídkových plošin, ze kterých můžete obdivovat dechberoucí krásu Serra de Tramuntana na severu Mallorky . Přístup k této krásné atrakci přes horskou vesnici Valldemossa. Nemovitost se nachází na silnici do Deià a příjezdová cesta končí na parkovišti, kde zaparkujete auto z půjčovny.

Na celé návštěvě komplexu je však především uchvacující pohled dolů k proděravěnému, daleko do moře vystupujícímu skalnímu výběžku zvanému Sa Foradada. Tam dříve kotvila arcivévodova jachta Nixe.