Sant Elm

nejzápadnější a také nejklidnější rekreační oblast ostrova

Sant Elm je nejzápadnější letovisko Mallorky. Patří mezi nejklidnější rekreační destinace ostrova. Jedinečná atmosféra, nádherná panoramata, je to místo, které vám zůstane navždy v paměti. Sant Elm je vhodná lokalita především pro páry a horskou turistiku. Méně vhodná je naopak pro rodiny s dětmi - pláže jsou více kamenité a mohou se zde vyskytnout větší vlny. V 16. století oblíbené místo útoku pirátů. Sídlí tu kormoráni, racci či orlovci.

Pláže a hotely

Pláž je v Sant Elm pouze jedna. Není příliš velká, je písečná. Při vstupu do moře se mohou občas vyskytnout kameny. Moře je průzračně čisté a přímo vybízí k odpočinku a koupání. V Sant Elm je také velmi málo hotelů. V této oblasti převládá ubytování v soukromí. I proto zde naleznete klid a relaxaci.

Zajímavá místa

Na konci letoviska směrem k Dračímu ostrovu navštivte třeba příjemnou restauraci a bar Na Caragola s výhledem na moře i ostrov. Velmi pěkné místo pro romantický večer. Dalším krásným místem je výlet ke zřícenině kláštera La Trapa či procházka k majáku Torre de Cala en Bas.

Doporučujeme

Výlet lodí na ostrov Sa Dragonera. Převoz zajišťuje společnost Cruceros Margarita