Porto Cristo

letovisko je součástí města Manacor na východě Mallorky.

Porto Cristo je součástí města Manacor. Letovisko není příliš vhodné pro dovolenou s dětmi a obecně jsou lepší letoviska pro letní dovolenou na Mallorce. Důvodem je především to, že většinu místní zátoky tvoří přístav. V blízkosti je navíc rušná hlavní silnice. Východní strana Mallorky má mnoho překrásných pláží, proto si vyberte jako cílovou destinaci jiné místo pro odpočinek a dovolenou. Zajímavé mohou být charakteristické přístavní restaurace s výhledem na moře a čerstvými dobrotami z moře. Podrobné informace naleznete také na webové adrese www.portocristo.org.

Pláže a hotely v Porto Cristo

Pláže Cala Petita, Porto Cristo, Cala Murta. Jedná se o písečné, malé pláže s pozvolným vstupem do moře. Hotely jsou naprostou špičkou na ostrově a rozprostírají se podél členitého pobřeží Porto Cristo.

Výlety a zajímavosti v Porto Cristo

V Porto Cristo se nachází slavné jeskyně Cuevas del Drach – přírodní mistrovské dílo – návštěva těchto vápencových jeskyní rozhodně stojí za to. Čeká Vás projížďka po podzemním jezeře, které je se svými 177 metry délky považováno za největší podzemní jezero na světě. Příjemný zážitek dokresluje klasická hudba (www.cuevasdeldrach.com), výlet na člunu s plaváním a šnorchlováním. Zajímavostí může být také maják z roku 1851.

Cestování do a kolem Porto Cristo

Cesta z letiště trvá asi 50 minut a ujedete kolem 64 km.