Pollenca

turistická destinace na severu ostrova Mallorca

Pollenca je turistická destinace s bohatou historií. Převládají turisté z Británie nad 40 let, páry a rodiny s dětmi. V letních měsících velmi živá oblast, především náměstí Plaça Major s mnoha restauracemi a kavárnami. Nachází se na severní části ostrova Mallorca. Do této oblasti počítáme mimo jiné i Cala Sant Vicenc a Port de Pollenca. Lokace je vhodná všechny věkové kategorie, milovníky historie, turistiku, vodní sporty či potápění. Žije zde přibližně cca 16 000 obyvatel. Můžete navštívit mnoho restaurací, barů a kaváren (cca 270). V minulosti oblíbené místo básníků, malířů a dalších umělců. Podrobné informace naleznete na webové stránce www.pollensa.com.

Pláže a hotely Pollenca

Nachází se zde více než 70 ubytovacích zařízení s celkovou kapacita asi 6 600 míst. Oblast zahrnuje 17 krásných pláží - např. Cala Sant Vicenc – nádherné písčité pláže, čistá voda, ideální pro potápění. Většinou vane silnější vítr.

Zajímavosti a výlety

Každou neděli zde naleznete ranní farmářské trhy. V letních měsících se zde koná Mezinárodní festival klasické hudby. Navštívit můžete zahrady s ostrovní flórou – Jardins Joan March.

Cestování do a kolem Pollency

Cesta z letiště trvá autem asi 50 minut a urazíte cca 60 km.