Paguera

ideální místo pro celoroční dovolenou

Paguera je ideálním místem pro celoroční dovolenou. Můžete se také setkat s názvem Peguera, jedná se o to samé letovisko. Lokalita je vhodná pro všechny věkové kategorie a pro turisty, vyhledávající rušnější letoviska. Paguera má cca 4 000 obyvatel a patří mezi první turistická letoviska ostrova. Zároveň se jedná o levnější lokaci v rámci ostrova Mallorca.

Pláže a hotely v Paguera

Nachází se zde 26 hotelú s kapacitou přibližně 1400 míst. Nádherné písčité pláže, které jsou většinou s pozvolným vstupem do moře, jako např. Playa La Romana, Palmira, Torà a další, jsou charakteristické čistou vodou. O něco přírodnější, ale o to malebnější je pak pláž Cala Fornells. Paguera se nachází v mírně kopcovité krajině mezi piniovými háji.

Zajímavost a výlety

Každoročně se tu uskutečňuje populární triatlonový závod Challenge Paguera – Mallorca. Základní tepnou městečka Paguera je tzv. Boulevard, velmi rušná, ale příjemná pěší zóna s obchůdky, restauracemi a kavárnami.

Cestování do a kolem Paguery

Cesta z letiště trvá autem asi 20 minut a urazíte cca 36 km. Autobus do Palmy je označen číslem 102 a 104. V sezóně je spojení s letištěm v rámci linky A11.