Jardins d´Alfábia

Nedaleko obce Bunyola se rozkládají svěže zelené, překrásně terasovité zahrady Jardins d´Alfábia, v nichž arabští zahradní architekti zhmotnili své představy ráje.

Krátce po Reconquistě přenechal panovník Jaime I. pozemky Alfábie Benhabetovi, významnému Maurovi, který byl správcem obce Pollenca a ze své pozice Jaimeho podporoval. Jelikož byla moc Benhabeta větší a větší, rozhodl se Jaime odebrat mu tuto funkci a darovat mu pozemek jako způsob kompenzace. Benhabet tedy začal plánovat budování nového sídla v maurském stylu. Na polích nechal vystavět zavlažovací kanály, které sváděly vodu z okolních kopců a zřídil zahradu podobnou africké oáze.

Rybníky, datlové palmy, starobylé kamenné zdi, květinové kaskády, arkády či vodotrysky zasazené do bujné zeleně středomořské vegetace, Vás rozhodně učarují. Zajímavým místem zahrad je barokní statek zaplněný obrazy, nástěnnými koberci a nábytkem. Expozice se též pyšní nádherným dubovým křeslem, který zobrazuje příběh Tristana a Isoldy. Za sídlem stojí strážný dům, vyzdobený kazetovým stropem a nápisy oslavujícími Aláha. Zahrady jsou velmi působivým místem a oblíbeným cílem během horkého léta.