Arenal / Playa de Palma

hlavní turistické centrum jižní části ostrova

Hlavní turistické centrum jižní části ostrova. Lokace je vhodná pro milovníky velkých turistických destinací. Na své si tu přijdou zábavychtiví mladí lidé nebo třeba cyklisti. El Arenal má cca 10 000 obyvatel. Letovisko je jedno z největších a nejnavštěvovaných turistických destinací Mallorky. Převládají zde mladí Němci. Bývalá rybářská vesnice, synonynum nepřetržité zábavy, nachází se mezi městem Llucmajor a Palma de Mallorca. Jeho blízkost od Palmy (12 km) a od letiště Son Sant Joan (3 km), z něho dělá jedno z nejlépe přístupných míst pro turisty. Doporučujeme výlet do Palmy na kole po pobřeží, kde byl před pár lety vybudován cyklistický chodník.

Pláže a hotely v El Arenal

Přibližně 8km dlouhá, široká bílá pláž plná palem a bílého jemného písku. Pláž je vybavena sprchami, lehátky, slunečníky, sítěmi na plážový volejbal, lze zajistit pronájmem vodních šlapadel a kajaků. Dlouhá promenáda plná nejrůznějších obchůdků s upomínkovými předměty, barů, hospod, restaurací, diskoték, večerních podniků a dalších zábavních zařízení, ale také půjčoven kol, motorek a aut.

Cestování do a kolem Playa de Palma

Cesta z Palma de Mallorca trvá autem pár minut. Do Palmy se dostanete autobusem č. 15 či 25, na letiště autobusem č. 21. Cestovat po oblasti lze také minivláčkem.