Alcúdia

hlavní turistické centrum severní části ostrova

Hlavní turistické centrum severní části ostrova Mallorca. Alcudia je vhodná pro rodiny s dětmi, koupání, turistiku, cyklistiku, nordic walking či golf. Alcudia má přibližně 19 793 obyvatel ( k roku 2018), včetně Port d´Alcúdia. Jedná se o jedno z nejmodernějších letovisek Mallorky, které kontrastuje se starobylým a rušným městem (středověké hradby, římské divadlo). V centru města je velká zátoka. Vede tudy také cyklostezka. Naleznete zde dva přístavy - Alcudiamar a Cocodrilo (trajekty z Barcelony či Menorky). Více informací naleznete na webové stránce www.alcudiamallorca.com.

Pláže a hotely v Alcudia

Dlouhé pláže s velmi pozvolným vstupem do moře, pískem a čistou vodou. Nejdelší pláž ostrova spojuje Alcudii, Port d´Alcudia, Playa de Muro a Can Picafort (cca 16 km). Celou pláž lemují borovice. Typická je rozmanitost – hory, zátoky, pláže, přírodně chráněné zóny. Většina hotelů je situována v Port d´Alcudia a kolem Playa d´Alcudia.

Zajímavosti a výlety

Nachází se zde Vodní park Alcudia. Každý týden v úterý a neděli se konají tradiční trhy. Východní část přístavu u mysu Cap de Menorca – Fundació Yannick y Ben Jakober – portréty dětí ze 16.-19. století, sochařský park.

Cestování do a kolem Alcúdie

Cesta z letiště trvá autem asi 50 minut a urazíte cca 60 km. Do Alcudie je možné taky z pevninské části Španělska pomocí trajektu, který vyplouvá několikrát týdně z Barcelony a trvá 6,5 hodiny. Pronájem automobilu v této lokalitě můžeme zajistit.